Ogłoszenia

I Niedziela Adwentu Szczegóły (3 grudnia 2017)

 

 

1. Dzisiaj o godz. 17.30 Litania do Matki Bożej. 

2. Dziękujemy wszystkim, którzy  wczoraj przygotowali i przeprowadzili zabawę andrzejkową dla ministrantów i scholi. Szczególne podziękowanie kierujemy do Parafialnego Zespołu Caritas. 

3. Pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok kościelny. W dni powszednie zapraszamy na Mszę Świętą - Roratnią o godz. 6.00. W adwencie nie będzie Mszy Świętej o godz. 6.30. Roraty dla dzieci będą po południu o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci z lampionami. W tym roku dzieci będą wspólnie poznawać postać św. Józefa.

4. Dziś po każdej Mszy Świętej, poświęcamy opłatki na stół wigilijny. Pomagają je rozprowadzać woluntariusze siostry i bracia z Kół Żywego Różańca i III zakonu św. Franciszka. Ofiary składane będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła i modernizację ogrzewania. Opłatki można nabyć w kruchcie, a w inne dni w zakrystii. Parafia nie rozprowadza opłatków w mieszkaniach.

5. Jutro o godz. 18.00 Msza Św. Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

6. We wtorek Msza Święta o godz. 18.00 i spotkanie Rycerzy Kolumba.

7. W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. 

8. W piątek, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte w naszej świątyni o godz. 6.00; 7.00; 8.00; 10.00 oraz 18.00. W swoje święto Rycerstwo Niepokalanej zaprasza do świątyni na Godzinę Łaski  o godz. 12.00 oraz na Mszę świętą o godz. 18.00. Pragnących wychwalać Maryję i zapisać się do Rycerstwa Niepokalanej zapraszamy na spotkanie po Mszy Świętej o 18.00

9. W niedzielę o godz. 18.00 Msza Święta Legionu Maryi

10. W kruchcie można nabyć świece Wigilijnego Działa Pomocy Dzieciom. Młodzież sprzedaje również ozdoby i kartki świąteczne. W zakrystii Parafialny Zespół Caritas przygotował serduszka z imionami dzieci, którym możemy przygotować paczką świąteczną. 

11. W przyszłą niedzielę ogólnopolska zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. 

12. Dziękujemy za wszelkie ofiary, jakie wpłynęły w tym tygodniu na rzecz parafii. Bóg zapłać. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym w tym tygodniu swoje święta, życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.