Ogłoszenia

II Niedziela Wielkiego Postu 25 luty 2018

 

 

1.  Przeżywamy dziś Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z misjonarzami. Naszymi modlitwami otoczmy dziś tych, którzy ofiarnie głoszą Chrystusa w krajach misyjnych i przemieniają ludzkie serca, by były zdolne pokochać Pana. Możemy ich wesprzeć ofiarami do puszek.

2. Dziś, o godz. 17.00 – Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną. 

3. We wtorek o godz. 19.00 Spotkanie Rycerzy Kolumba

4. Wielkopostne nabożeństwa Drogi krzyżowej odprawiamy w każdy piątek: o godz. 16.30 – dla dzieci; 17.15 – dla dorosłych i o 19.00 dla młodzieży i pracujących. 

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek  I sobota miesiąca. W czwartek całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek spowiedź od godz. 16.30. Chorych odwiedzimy w piątek, po Mszy Świętej o godz. 8.00. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii i kancelarii parafialnej. W sobotę Mszą Świętą o godz. 8.00 rozpocznie się comiesięczne nabożeństwo I sobót miesiąca.

6. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na działalność Caritas naszej diecezji. W deklaracje podatkowej możemy obok nr KRS  dopisać „PZC Borki” dla naszego Parafialnego Zespołu Caritas. Pomoc w wypełnianiu deklaracji będzie w marcu.

7. W sobotę Mszą Świętą o godz. 18.00 rozpocznie się peregrynacja relikwii św. Brata Alberta w naszej parafii. Rycerze Kolumba, którzy są inicjatorami peregrynacji z tej okazji  pragną wspomóc domy dla bezdomnych prowadzone przez siostry albertynki. Możemy włączyć się w dzieło pomocy ofiarowując nową pościel, ręczniki, środki czystości czy też ofiary pieniężne. Relikwie będą u nas do następnego wtorku. Zbiórka materiałów będzie prowadzona w następnym tygodniu.. 

8. Zachęcamy do zakupienia Gościa niedzielnego. 

9. Dziękujemy za wszelkie ofiary, jakie w minionym tygodniu wpłynęły na rzecz parafii. Bóg zapłać.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym w tym tygodniu swoje święta, życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.